детские мечты

Чому варто підтримувати мрії дітей?

Мрії в житті людини з’являються здебільшого уже в дитинстві. Багато хто мріє про нові іграшки чи мати домашнього улюбленця. Хтось прагне полетіти в космос, а інший – стати супер героєм з улюбленого мультфільму.

З віком дитячі мрії перетворюються на дорослі: створити родину, побудувати кар’єру, подорожувати тощо. На відміну від дітей, дорослі можуть перетворити свої мрії на цілі та працювати над їх досягненням. Але ж чому багато мрій так і залишаються невтілені в життя? Тому що одні з нас бояться невдач, інші занадто залежать від думки оточуючих, а треті занадто нетерплячі і швидко втрачають інтерес до своїх мрій.

 

детские мечты

Що ж таке мрія?

Для деяких мрія – це ціль в житті, досягнувши якої, людина знаходить внутрішню гармонію. Для інших це – голос серця, який розповідає про бажання, що заховане в глибині душі, і який вони бояться випустити назовні.

Крім того, мрії впливають на наше самопочуття і поведінку. Вони роблять нас більш впевненими, наполегливими та завжди змушують працювати над собою, гідно сприймати поразки, долати перешкоди і радіти перемогам, впевнено рухаючись до заповітної мети. Хоча на цьому шляху ми можемо припускатися помилок, але варто на них вчитися й робити правильні висновки, щоб врешті-решт втілити мрію в реальність.

Чому ж дітям важливо мріяти?

Мрія вчить дітей шукати нові шляхи для досягнення своєї мети, спонукає випробовувати свої можливості і досліджувати світ навколо. Мрія сприяє розвитку уяви і творчого мислення, емоційному і духовному зростанню.

дитячі мрії

Ось кілька порад, як підтримувати маленьких мрійників.

  1. Дайте дітям надію

«Не обрубуйте дитині крила» словами «це неможливо!». Зрозуміло, що не всі дитячі мрії можливо втілити в реальність, але не варто відразу говорити про їх нездійсненність.

  1. Підтримуйте дітей

Створіть любляче і турботливе середовище, де діти можуть ділитися своїми мріями, інтересами, поразками і досягненнями, а батьки висловлюватимуть підтримку та зацікавленість до дитячих мрій, – це мотивує.

  1. Виховуйте терпіння

Допоможіть дітям створити міні-план з покроковою інструкцією, який буде містити маленькі завдання, що потрібно виконати для втілення мрії в життя. Адже для реалізації мрії треба докласти певні зусилля та іноді витратити на це немало часу.

 

мечтать важно

   4. НІКОЛИ не порівнюйте дітей із іншими

Навіть не помічаючи того, батьки починають порівнювати успіх дитини з успіхами інших дітей в садочку чи сім’ї. Роблячи це, в дітей розвивається невпевненість, почуття неповноцінності та страх не відповідати високим очікуванням батьків чи суспільства.

   5. Не критикуйте, особливо з іронією

Така критика буде нести в собі схвалення якогось вчинку, але і буде мати прихований зміст, не завжди зрозумілий дітям.

Запам’ятайте: мріяти – це важливо. Навчіться мріяти разом з дитиною і життя одразу заграє новими фарбами.