Домашній улюбленець в житті дитини

Домашній улюбленець в житті дитини

Кожній маленькій дитині рано чи пізно закортить мати  домашнього улюбленця. Батьки мають розуміти наскільки це велика відповідальність, особливо під час військового стану. Для дитини дуже важливо мати маленького друга, і саме про це ми хочемо Вам розповісти.

Чому дитині потрібна домашня тварина?

Кожна дитина потребує друга, особливо в наш час. Пандемія та війна дуже вплинули на соціалізацію сучасних дітей, додали їм страху до сторонніх людей, тривожності, стресів, замкнутості в собі.

Домашні тварини не тільки додають в сім’ю багато позитивних емоцій, їхня присутність корисно впливає  на психіку дитини. З часом малюк і тваринка стануть справжніми друзями. Вона допоможе Вашій дитині впоратися з негативними емоціями. З’явиться можливість активніше пізнавати навколишній світ, дитина не буде відчувати себе самотньою. Ваша дитина навчиться бути організованою та дисциплінованою,  доброті, відповідальності, охайності, та набуде безліч цінних якостей.

домашній улюбленець

Роль домашніх тварин в розвитку дітей

Дитина усвідомлює, що тварина – це не іграшка, і за нею потрібно щодня доглядати. Домашній улюбленець вчить дитину відповідальності за інших, бо його треба годувати, вигулювати, прибирати за ним, тощо. У дітей формуються навички спілкування, які допоможуть їй в дорослому віці бути комунікабельною, стриманою та  відповідати за свої вчинки.

Чотирилапий друг – найкращий помічник в питаннях соціальної адаптації.

Дітки, у яких є собака, легше заводять друзів та вливаються в новий колектив. Собака може допомогти сором’язливій дитині познайомитися з однолітками у дворі. Вони будуть цікавитися тваринкою, захочуть з нею погратися, і спілкування зав’яжеться саме собою.

Вигул собаки гарно впливає на фізичне здоров’я дитини, вона більше рухається, проводить час на природі і найголовніше – подалі від гаджетів. Домашні тварини виховують в дитині логічне мислення. Наприклад – якщо собака рветься до дверей – вона хоче в туалет, якщо котик сидить біля миски – то він голодний, якщо пташка верещить на весь дім – то вона голодна, або їй треба поміняти воду, тощо.

улюбленець

Кого обрати?

Всі діти різні, і батькам потрібно враховувати не тільки бажання дитини, а й інші чинники.

Активній дитині більше підійде цуценя або кошеня, якщо дитина спокійна та охайна –  їй підійде хтось маленький в клітці на кшталт морської свинки або кролика. Якщо у вашої дитини або у когось в сім’ї є алергія на шерсть, то вам підійдуть рибки,  пташка,  мурахи, равлики – варіантів дуже багато, саме головне- пояснити дитині чому їй не можна пухнасту тварину.

Також, обираючи тварину, слід розуміти, що вони також потребують догляду, лікування та комфортних умов.

При виборі домашнього улюбленця не забувайте, що найбільш вдячні та люблячі тварини – це ті, які врятовані з вулиці або взяті з притулку.

Відповідальність!

Не забувайте, що вся відповідальність за домашнього улюбленця лежить на батьках, це як ваша друга дитина. Тварині необхідна вакцинація, якісне харчування, та в екстрених ситуаціях для неї має бути місце в вашому житті.

Домашні тварини – це велика відповідальність, і до цього не можна ставитися легковажно. Якщо  ви все ж вирішите завести вихованця– це стане найбільш приємною подією в житті Вашого малюка.

мій улюбленець

 Тваринний осередок в дитячому садочку  

Дуже вважливо, коли діти вчаться піклуватися про тваринок в своєму садочку. Соціалізація в такому осередку проходить набагато ефективніше. Діти навчаються не тільки взаємодіяти один з одним, а ще і піклуватися про маленького друга, навіть якщо вдома немає можливості завести собі тваринку.

В мережі садочків БОНОБО на кожній філії ви можете побачити маленького пернатого друга. Головне – він безпечний для дітей з алергіями, так що кожна дитинка зможе піклуватися про нього, або споглядати за його цікавим життям.

папуга у садочку

Цікавинки

В наш час є дуже багато цікавих контентів присвячених тваринам : огляд,  догляд, лікування, смішні моменти та багато іншого.

До прикладу можна переглянути зі всією сім’єю мультики Pixar «Секрети домашніх тварин», або показати дитині цікавий youtube – канал про рятування тваринок в різних куточках нашої планети, побачити які вони стають щасливі, коли знаходять собі сім’ю: https://youtube.com/@TheDodo

the dodo