Малюк не хоче говорити

Малюк не хоче говорити

Батьки завжди радіють першим словам своєї дитини і завзято повторюють для неї найбільш бажані: «ма-ма», «та-то», «дай». Деякі малюки повторюють за батьками, деякі говорять «своєю» мовою, деякі принципові мовчуни: все розуміють, але свої бажання просто показують, адже батьки і так вловлюють кожен рух і кожне бажання. Кожен розвивається в своєму темпі. Але який «дзвіночок» має вказати нам на те, що малюк не справиться без систематичної нашої допомоги і сприяння логопеда в озвучуванні всього того, що є навколо і своїх бажань, почуттів? Головне: бути уважними і спостережливими по відношенню до своїх маленьких чад.

Логопед еко-студії дитячого розвитку «Бонобо» та приватного англомовного дитячого садочка, дає декілька пунктів на які варто звернути увагу:

  1. Дитинка з народження не вимовляє голосних звуків(«уа»).
  2. Якщо дитина(з двох місяців) не реагує на звернення.
  3. У 3-4 місяці не простежується агукання та/або лепету(«ма», «па», «ба») в 5-6 міс.
  4. Не з‘являються слова після 1-1,5 р.
  5. Дитина не говорить взагалі або вимовляє декілька звуконаслідувань у 2 роки.
  6. Дитина не говорить простими реченнями після 2х років(«ма дай», «тато іде»)
  7. У дитини був період розвитку мовлення, а потім воно погіршилось чи пропало взагалі.

 

Варто пам‘ятати: головні помічники і педагоги для дитинки – це її батьки. Розмовляйте з дитиною, називайте все, що її оточує, чітко і детально(«Це зелена трава», «дивись: жовтий, круглий м‘яч»). Розвивайте дрібну моторику рук: сортуйте зернятка від квасолі; ліпіть кульки з пластиліну; бавтесь в пальчикові ігри; робіть масаж ручок; вчіться розв‘язувати стрічечки, розщіпати ґудзики, закривати кнопки(існує безліч «quiet book» або «тиха книжка»: фетрові книжечки, які цікаво гортати, торкати, розглядати і розробляти дрібну моторику) тощо.

 

І, звичайно, ви завжди можете звернутись на індивідуальну консультацію до нашого логопеда або відвідувати заняття з раннього розвитку українською чи англійською мовами, де в колективі з іншими дітками завжди весело і цікаво вчитись та пізнавати нове.

Приватний англомовний дитячий садочок “БОНОБО”