Як навчити дитину берегти довкілля

Як навчити дитину берегти довкілля

Як навчити дитину берегти довкілля – нарис  основ екологічної  психології.

Психологи стверджують, що людина берегтиме те місце, що вважає своєю домівкою, своїм простором. Як показати дитині, що Земля – це її дім.

Ми хочемо, щоб наші діти були гармонійні всередині себе, в стосунках з соціумом, у спілкуванні з природою. Спершу давайте визначимо що ж таке гармонія і екологічна культура :

– Внутрішній гармонії сприяє стан здоров’я дитини, її фізична культура, емоційна культура.

– Спілкування з іншими людьми виражається в дотриманні дитиною етичних правил, етикету, в повазі один одного.

– Екологічна культура виражається в розумінні природи, її сприйнятті і турботі про неї.

Kindergarten kyiv

Коли ж починати прищеплювати дітям екологічну культуру?

Проведені дослідження показали, що в дошкільному віці не лише більшою мірою розвинене емоційне сприйняття природи, але і обсяг знань, розуміння, відчуття природи приростають швидше, ніж у школярів. З одного боку, це пояснюється віковими психофізіологічними можливостями стрімкого поглинання  інформації, з іншого боку в центрах раннього розвитку, в дитячих садочках, особливо спеціалізованих, значно більше можливостей для екологічного виховання.

Прикладом такого центру є Еко-студія дитячого розвитку ” БОНОБО”, яка формує в дітях:

– гуманне відношення до природи і людей;

– естетичне сприйняття природи;

– систему знань про природу, роль людини в ній;

– залежність природи від діяльності людей;

– залежність якості життя людини від стану природи;

– усвідомленість того, що планета Земля-це наш великий дім, в якому все взаємопов’язано та взаємодіє;

– активну діяльність дітей з висаджування рослин та догляду за ними, з догляду та піклування за тваринами, птахами.

В еко-студії розроблений унікальний пізнавальний курс – “Дослідники БОНОБО”, що передбачає проведення дослідів, експериментів. Вивчаючи рослинний світ, малюки стають спостережливими, починають сприймати картину в деталях, у фарбах, в запахах, в русі; у них пробуджується інтерес не лише до об’єкту дослідження, але і до процесу пізнання.

Кажуть, краса природи прив’язує людину до місця, де вона  народилася. Команда “БОНОБО” демонструє естетику живої та неживої природи, прищеплює любов до рідного краю. Еко-студія ” БОНОБО” спільно зі Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) бере участь у збереженні популяції карликових шимпанзе Бонобо; виступаючи за чистоту природи, організовує збір шкідливих відходів – використаних батарейок.

Своїм прикладом еко-студія розвиває у дітей екологічний світогляд, дає вектор розвитку екологічної освіти, закладає основи екологічної культури.